Kedysi by nám ani nenapadlo, že takmer celý svet zostane uväznený doma, medzi štyrmi stenami. Dnes je to, bohužiaľ, krutá realita, s ktorou sa musia vysporiadať dospelí aj deti. Rodinný elán tým však utrpieť nemusí. S našimi #zabavtesadoma tipmy vám aj tie štyri steny, ktoré teraz máte k dispozícii, budú na spoločnú zábavu bohato stačiť – predsvedčte sa sami!

Čítajte si spolu
Na začiatok tu máme spoločné čítanie. Dostali vaše deti nedávno novú knihu? Alebo vás na poličke už dlhšie nejaká čaká? Teraz je ten správny čas si spoločne s rodinkou ľahnúť pod deku a zahĺbiť sa do čarovných príbehov.

Postavte bunker
Ďalším tipom je stavanie bunkra. Veď ktoré dieťa by nechcelo mať svoju vlastnú pevnosť? Z jej stavania sa môže stať rodinná aktivita na vyplnenie dní strávených doma.

Spoločné pečenie
Kto aspoň raz neprosíkal mamu, aby mohol vylízať misku od cesta? Ako ste už asi pochopili, ďalším #zabavtesadoma tipom je spoločné pečenie. V tieto dni si predsa môžete jednoducho vyskúšať, aké to je viesť rodinnú cukráreň. Takže ingrediencie na stôl, vareška do ruky a hor sa na muffiny, bublaninu alebo čokoľvek, na čo máte so svojimi deťmi chuť!

Domáce kino
Ďalším #zabavtesadoma tipom je domáce kino. Stačí pár misiek popcornu,vybrať film alebo rozprávku, ktorú si užije celá rodina a o filmový večer máte postarané.

Prekážková dráha
A na záver pomôžeme celej vašej rodinke zostať fit. Prekážková dráha vašu kondičku predsa poriadne preverí! Dĺžka ako aj náročnosť je na vás. Pokiaľ bývate v dome so záhradou, priestoru aj pomôcok na stavbu máte určite dosť. Táto aktivita sa ale hodí aj do bytu, stačí keď trasa povedie cez viacero izieb. Bonusom pre súťaživých môže byť rodinná súťaž na čas.